15 lutego 2021 Udostępnij

Frezarka do pni: zakup czy wynajem? Ile kosztuje frezarka do pni?

Jak działa frezarka do pni?

Frezarka do pni to nieodzowny element wyposażenia każdej osoby, która chce zadbać o porządek na swoim terenie. Bywa popularnie nazywana karczownikiem, ponieważ jej najważniejszą funkcją jest właśnie karczowanie drzew i ich pozostałości. Przyda się wszystkim, którzy chcą zadbać o swój kawałek lasu lub wszystkim tym, których zawód związany jest z usuwaniem drzew i pieńków. Frezarki używane są przez leśniczych, deweloperów czy prywatnych nabywców np. sadowników, którzy mogą poszerzyć zakres swojej działalności. Dzięki temu urządzeniu właściciel jest w stanie dokonywać nie tylko ręcznego wyrębu drwa, ale także może karczować i przygotowywać ziemię pod zabudowę czy nową plantację drzew. Sprzęty używane są przez instytucje rządowe, które zajmują się dbaniem o porządek w Lasach Państwowych, a także przez władze samorządowe do pielęgnacji parków miejskich, skwerów czy ogrodów. 

Można wybierać spośród modeli dużych i małych, a także wśród tych, które jeżdżą same i tych, których używa się ręcznie. Na rynku jest naprawdę ogromny wybór modeli różniących się ostrzami, silnikiem, głębokością i wysokością frezowania (choć ten parametr często ma szeroki zakres i można ustawić go indywidualnie). 

Frezarka do pni: kto może ją obsługiwać?

Frezarki są głównie przeznaczone do użytku profesjonalnego. Doświadczenie zawodowe i praktyka mogą jedynie pomagać w eksploatacji takiego urządzenia. Na szczęście niektóre karczowniki są na tyle proste w użytkowaniu, że każdy sam może używać tego sprzętu. W internecie są dostępne filmiki, na których specjaliści szczegółowo pokazują jak obsługiwać konkretny model. Dodatkowo, po wpisaniu w polu wyszukiwarki model posiadanej frezarki z dopiskiem "instrukcja" można łatwo znaleść ten dokument i uważnie przeczytać. Najlepiej jednak obserwować doświadczonych fachowców podczas pracy lub zapisać się na kurs obsługi bardziej rozbudowanego i skomplikowanego modelu frezarki.

Frezarka do pni: cena. Ile kosztuje profesjonalny sprzęt? 

Karczownik można kupić nowy, używany lub wynająć. Ceny są różne w zależności od tego jak duża jest frezarka, jakie ma dodatkowe funkcję, czy jest samobieżna i czy jest łatwa w obsłudze. 

Zazwyczaj firmy oferują wynajem frezarek na dzień, tydzień (5xdoba) lub na miesiąc (18xdoba). Frezy lub inne akcesoria są zazwyczaj dodatkowo płatne przy takim wynajmie.  Niektóre firmy indywidualnie wyceniają wynajem urządzeń dla swoich klientów- w takich sytuacjach wpisuje się swoje dane osobowe - Imię, Nazwisko i numer telefonu do formularza kontaktowego i przedstawiciel firmy wynajmującej przedstawiam nam ofertę. Usługodawcy oferują rabaty przy wypożyczeniu powyżej określonej liczby dni, czasami można spotkać dowóz sprzętu do klienta w cenie. Niestety, do ceny wypożyczenia nie wchodzą koszty eksploatacji sprzętu. Opłata za wynajem frezarki waha się od 200 zł do nawet 450 zł za jedną dobę.

Kupienie używanej frezarki jest jak kupienie używanego samochodu- jeżeli nowemu użytkownikowi nie przeszkadza, że sprzęt mógł ulec zużyciu i nie jest nowy to nie ma przeciwskazań do takiej transakcji. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić stan techniczny sprzętu, działanie i zgodność wszystkich parametrów aby póżniej nie mieć problemu z serwisowaniem. Dokonując uczciwej umowy można nabyć sprzęt, który ma wysoką jakoś i posłuży swojemu nowemu nabywcy wiele lat. Ceny używanych frezarek wahają się (zależnie od modelu- wzięte pod uwagę frezarki ręczne)- od 5000 zł do 10 000 zł i więcej. 

Nowe karczowniki pręzętują najwyższą klasę i radość z używania. Producenci zazwyczaj oferują 2 lata gwarancji na sprzęt dzięki czemu nowy nabywca będzie mógł go używać conajmniej dwa sezony bez zmartwienia o zepsucie. Dodatkowym plusem kupienia nowego sprzętu jest to, że można wypożyczać go innym i dodatkowo na tym zarabiać, co może pomóc w zwróceniu kosztów za tak drogą maszynę. Ceny nowych frezarek są przeróżne- najtańsze można kupić za nawet 7 000 zł, a tych najdroższych cena może dochodzić nawet do 40 000 zł. 

Dzięki tak wielu opcjom użytkowania karczowników każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Polecamy sprawdzić ofertę frezarek do pni na https://alltech-shop.eu/pl/kategorie/613/frezarka_do_pni_.

Komentarze (0)