27 kwietnia 2021 Udostępnij

Wymienne komponenty dźwigowe do wind osobowych i towarowych

Windy osobowe i towarowe najczęściej spotykane są w obiektach użyteczności publicznej oraz wielokondygnacyjnych budynkach mieszkaniowych. Dziś trudno wyobrazić sobie, że szpital, hotel, 10-cio piętrowy biurowiec funkcjonowałyby bez dźwigu osobowego. Podobnie fabryki, zakłady, magazyny i inne obiekty przemysłowe bez wind towarowych nie mogłyby w pełni funkcjonować. Głównym celem wind jest ułatwianie transportu osobowego i towarowego między piętrami budynku. Korzystanie z dźwigów osobowych jest pomocne dla osób, które nie mogą szybko i sprawnie poruszać się między kondygnacjami budynku. Należą do nich osoby starsze, schorowane, także z niepełnosprawnością i kobiety ciężarne lub z małymi dziećmi. Bezpieczny transport windą wymaga pełnej sprawności tego urządzenia. Co pewien czas prowadzi się okresowe przeglądy wind oraz wymienia komponenty dźwigowe.

Przeglądy, konserwacja, serwis

Sprawne i bezawaryjne działanie windy wymaga okresowych przeglądów i konserwacji. Co pewien czas należy serwisować urządzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która oferuje całościowe usługi. Dokona sprawdzenia mechanizmów windy oraz wymieni części w przypadku stwierdzenia ich wadliwego działania. Komponenty dźwigowe muszą pasować do każdej windy. Powinny być oryginalne, ale i uniwersalne niezależnie od tego, od którego producenta winda pochodzi i jakiego jest modelu. Obecnie na rynku działają profesjonalne firmy http://www.komponentylift.pl/, które przygotowane są na obsługę każdej windy osobowej i towarowej. Zarządcy budynków z dźwigami do transportu osób i towaru powinni współpracować z najlepszymi dostawcami komponentów dźwigowych.

Długofalowa współpraca

Gwarancją poprawnego działania każdego dźwigu (osobowego i towarowego) jest obecność firmy na każdym etapie działania windy, o ile to możliwe, od montażu urządzenia do okresowych przeglądów i serwisu. Stały monitoring wind, badanie parametrów funkcjonalności urządzenia, konserwowanie zespołów i podzespołów w mechanizmach dźwigowych, to podstawowe wymogi, zapewniające bezpieczeństwo użytkownikom wind. Bez długofalowej współpracy zarządcy budynku z firmą przeglądającą i serwisującą dźwigi trudniej zagwarantować użytkownikom wind bezawaryjne i w 100% bezpieczne korzystanie z tych urządzeń.