29 kwietnia 2022 Udostępnij

Jakie meble wybrać do kuchni w 2022 roku?

Kuchnia jest uważana za serce domu - dlatego tak ważne jest, by jej wnętrze było zarówno funkcjonalne, jak również przytulne. Dobra atmosfera w tym pomieszczeniu sprzyja integracji domowników, wspólnym posiłkom i zwiększa satysfakcję z kulinarnych popisów. Jakie meble są najchętniej wybierane przez Polaków w tym sezonie?

Fronty meblowe: połysk czy mat?

Moda na akrylowe fronty nie ustępuje - już od kilku lat są one popularne w kuchniach zaaranżowanych w stylu loft i glamour. Wiodące kolory akrylowych frontów to biały, czarny oraz szary - te odcienie są popularne już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Meble z połyskiem doskonale komponują się z nowoczesnymi, chromowanymi dodatkami, jak również elementami barokowymi - złotą armaturą i kryształowymi żyrandolami.

Fronty matowe są z kolei wybierane najczęściej przez zwolenników kuchennego minimalizmu. Tutaj wybór kolorystyczny nie ogranicza się zwykle do podstawowych odcieni. Niektóre popularne kolory płyt meblowych mogą zaskakiwać - wśród nich znajdziemy m.in. granatowy i ciemnozielony. Wnętrza, w których dominują matowe fronty meblowe w takich barwach prezentują się niezwykle oryginalnie.

Nie brak również wielbicieli ponadczasowej klasyki, jaką są fronty o naturalnym wybarwieniu drewna - takie meble sprawiają, że pomieszczenie zyskuje bardziej przytulny, rustykalny charakter. Popularne są zarówno jasne fronty w odcieniu dębu, jak i ciemne - np. w kolorze venge.

Gdzie kupować meble kuchenne?

Gdy zależy nam na najlepszej relacji ceny do jakości, zdecydowanie rozsądny staje się zakup mebli bezpośrednio u producenta. Takie rozwiązanie pozwala ominąć marżę pośredników, jakimi są sklepy i dystrybutorzy, w wielu przypadkach skraca również czas oczekiwania na zamówione meble. Dobrym przykładem producenta, który oferuje szeroki wybór frontów meblowych i nowoczesnych rozwiązań jest Mak-Pol: https://makpolkuchnie.pl/ - firma jest obecna na rynku od ponad 30 lat i specjalizuje się w produkcji mebli kuchennych wysokiej jakości.

Kupno mebli u producenta to także większy wgląd w jakość płyt meblowych - dobre firmy meblowe udostępniają klientom wzorniki frontów i blatów, jak również posiadają rozbudowany showroom z gotowymi rozwiązaniami. Wizyta w takim miejscu ułatwia wybór odpowiednich mebli do każdej kuchni.

Artykuł partnera

Komentarze (0)