28 marca 2022 Udostępnij

Jak wybrać lampę do domu lub biura?

Czy aranżujesz swoje mieszkanie, dom albo biuro? Jednym z najważniejszych elementów, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest oświetlenie. Jakie źródła światła będą najlepsze? Podpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Na jakie oświetlenie warto się zdecydować?

Wybierając system oświetlenia, zwróć uwagę na moc żarówki, która jest wyrażana w watach, oraz na jej barwę. Dopasuj to wszystko do funkcjonalności pomieszczenia. Nowoczesne lampy wiszące mają moc 75 W, natomiast kinkiety i lampy naścienne 25 W oraz stojące około 40 W. Moc oświetlenia powinieneś dopasować zgodnie z jego funkcjonalnością. W łazience lampa sufitowa oraz lampy zadaniowe powinny dawać łącznie 100 W. Podobną wartość powinieneś zastosować dla kuchni.

Z kolei barwa światła określana jest w Kelwinach i pozwala na dopasowanie światła do każdego pomieszczenia. Dopasowując barwę światła do pomieszczenia, zwróć uwagę na to, jak wpływa ona na ludzką aktywność. Jeśli zależy Ci na tym, aby pomieszczenie pozwalało na wyciszenie się, zdecyduj się na barwę ciepłobiałą od (2700 do 3200 K). Jeśli aranżujesz wnętrze użytkowe, doskonale sprawdzi się światło neutralne od (3300 do 4000 K). Natomiast światło zimnobiałe (od 4600 do 6500 K) nadaje się do miejsc przeznaczonych na wzmożoną aktywność np. do pomieszczeń biurowych.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając lampę do pomieszczenia?

Decydując się na lampę do pomieszczenia, zastanów się nad tym, gdzie chcesz ją umieścić: czy ma być powieszona na suficie, czy też być lampą boczną. Określ także budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakup lamp. Dzięki temu wybierzesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Gdzie kupisz oświetlenie?

Doskonałe oświetlenie znajdziesz w sklepie online z lampami https://domodes.pl/. Wśród dostępnych produktów, występują: lampy wiszące, lampy stojące, a także żyrandole. Znajdziesz tam lampy w stylu klasycznym, minimalistycznym, ale także nowoczesnym. Wykonane są ze szkła, betonu, z drewna, mocnego sznura, ale także metalu i nie tylko. Wybierz jedną z dostępnych lamp i ciesz się pięknie oświetlonym pomieszczeniem!

Artykuł partnera

Komentarze (0)