6 maja 2020 Udostępnij

Płytki metalizowane - w jaki sposób metal został wymyślony przez ceramików?

Aktualnie nie brakuje ludzi, którzy zastanawiają się, co zmienić - pod kątem aranżacji - w swoich domach czy mieszkaniach. Zależy Ci, by było przede wszystkim wygodnie i komfortowo? Jakie zatem roszady warto wprowadzić, by osiągnąć swój cel?

Coraz więcej ludzi doskonale zdaje sobie sprawę, że warto stawiać na metalowe elementy. Dlaczego? Czym cechują się takie akcesoria? Mają naprawdę bardzo pozytywny wpływ na aranżacje domów, mieszkań itd. Z czego to jednak wszystko wynika? Nie da się ukryć, że dzięki nim wnętrza nabierają po prostu industrialnego charakteru. Jak szybko i bez większego trudu zastosować ten coraz popularniejszy trend w swoich nieruchomościach? Można to zrobić choćby dzięki okrągłym lustrom znajdującym się w metalowej ramie, które świetnie sprawdzą się np. w łazienkach. Co jeszcze można wybrać z szerokiej oferty sklepów - stacjonarnych czy online - z tym asortymentem? Śmiało możesz zdecydować się na charakterystyczne, prostokątny uchwyty w komodach lub szafkach. Inną alternatywą są zaś metalowe wykończenia armatury łazienkowej. Nie trzeba się tutaj ograniczać. Pamiętaj bowiem, że w obrębie jednego pomieszczenia możesz bowiem wykorzystać różne rodzaje metalu.

Warto dodać, że akcesoria zrealizowane przy pomocy takich materiałów, jak np. mosiądz, blacha, miedź itp. mogą być ze sobą swobodnie, z powodzeniem, łączone. Np. świetnie komponują się z nimi klamki pozłacane czy posrebrzane. Nie brakuje osób, które odważnie zestawiają te elementy - i to tak naprawdę niezależnie od takich aspektów, jak barwa, odcienie, stopień pokrycia platyną... Spodobała Ci się taka perspektywa, czyli industrialne wnętrze? W takim razie warto zainteresować się metalizowanymi płytkami ceramicznymi, które są coraz częściej wybierane. Eksperci wyraźnie podkreślają, że metaliczny eklektyzm będzie w tym roku na topie. Ponadto można uzyskać odpowiednie efekty aranżacyjne naprawdę łatwo.

Nowoczesne i minimalistyczne wnętrze - jakie płytki wybrać?

Można zdecydować się na firmy wytwarzające gresowe płytki metalizowane, które są cały czas mocno rekomendowane przez najlepszych projektantów wnętrz. Na co konkretnie postawić? Dużo wskazuje na to, że bardzo popularne będą elementy cechujące się nieidealną, chropowatą i równocześnie matową fakturą. Eksperci przekonują, że będą one krok po kroku wypierać z rynku płytki, które są polerowane na wysoki połysk. Świetną inwestycją będą szczególnie modele płyt metalizowanych wyróżniające się strukturą i wyglądem zardzewiałej albo nawet… utlenionej blachy kortenowskiej. Godnym przedstawicielem tej grupy jest kolekcja Corten marki Tau. Tak samo, jak linia Metaline, która pochodzi od włoskiego producenta Italgraniti. Warto w tym miejscu zauważyć, że została ona wzbogacona o dekory typu „melt” z trójwymiarowym efektem, który naprawdę działa na wyobraźnię...

Dobrym pomysłem, łączącym trend metaliczny z industrialnym albo betonowym, są płytki cechujące się surową fakturą. Co ciekawe, przypomina ona kamień albo beton, w których zostały zatopione elementy z mosiądzu lub miedzi. Całość prezentuje się zaś niezwykle elegancko i gustownie. Pełen asortyment płytek metalizowanych znajdziesz na https://modnalazienka.pl/ >>

Komentarze (0)