30 sierpnia 2022 Udostępnij

Domy z drewna klejonego w technologii HBE

Dom w kilka miesięcy? To możliwe. Domy z drewna klejonego warstwowo w technologii HBE są rozwiązaniem dla niecierpliwych inwestorów.

Domy z drewna klejonego w technologii HBE

Domy budowane z prefabrykowanych wielkoformatowych ścian, które produkowane są w technologii HBE, to jedna z możliwości dla osób, które pragną szybko zakończyć etap budowy własnej nieruchomości. Nowoczesne rozwiązania wykorzystywane do budowy domów sprawiają, że nieruchomości odznaczają się wysokimi walorami zarówno wizualnymi, jak i tymi związanymi z eksploatacją. Domy są ciepłe, energooszczędne, dobrze wytłumione dźwiękowo, bezpieczne i ekologiczne. Postawienie takiego budynku trwa zdecydowanie krócej, przez co od zamysłu i kupienia działki, do wejścia do wybudowanego domu, często nie mija więcej niż pół roku.

Czym jest technologia HBE?

Technologia HBE to sposób produkcji wielkoformatowych, prefabrykowanych ścian, stropów oraz innych elementów budynków, w których drewno klei się warstwowo. Rozwój technologii na przestrzeni lat umożliwia wybudowanie nieruchomości tak, by służyła nam przez cały rok. Nie są to więc domy wyłącznie na okres letni, lecz - tak naprawdę - budynki całoroczne, w których nawet podczas tęgiej zimy będzie nam ciepło i przytulnie. Takie nieruchomości odznaczają się trochę mniejszą żywotnością niż budynki stawiane klasycznie, lecz z drugiej strony koszty budowy są niższe, przez co ten argument przemawia do wielu inwestorów. Szybkość realizacji inwestycji to kolejny argument. Marzenie o własnym domu jest na wyciągnięcie ręki, a czas oczekiwania na możliwość wprowadzenia się jest stosunkowo krótki. Nie można też zapomnieć o kwestiach ekologicznych, które również mają znaczenie.

Wykonawcy domów w technologii HBE

Kilka lub kilkanaście lat temu trudno było znaleźć na polskim rynku wykonawców, którzy stawialiby dom w tego rodzaju systemach - obecnie jest to o wiele prostsze. Warto jest jednak wybierać partnerów, którzy mają na swoim koncie długoletnie doświadczenie oraz najwięcej inwestycji w swoim portfolio. Ofertę takiej firmy możemy znaleźć pod adresem internetowym https://bshaus.eu/. Temu producentowi zaufało już wielu klientów, którzy obecnie cieszą się ciepłem domowego ogniska w swoim bezpiecznym, przytulnym, drewnianym domku.

Artykuł partnera

Komentarze (0)