29 marca 2021 Udostępnij

Windy towarowe – czym się kierować przy wyborze

Na pewno każdy z nas korzystał chociaż raz z windy. Jednak nie każdy zastanawiał się nad tym, skąd w ogóle takie dźwigi się wzięły. Przecież bardzo znacznie ułatwiły nam one życie, szczególnie, gdy potrzebujemy dostać się na wyższe piętra budynku. Oczywiście o transporcie towarów wspominać już nie trzeba. I tak, chociaż niedawno winda kojarzyła się jedynie z budynkami użytku publicznego albo większych wieżowcach, to dzisiaj praktycznie każdy może zamontować ją u siebie w domu. Jest to spowodowane w dużej mierze rozwojem technologii oraz spadkiem cen. To właśnie dzięki technice dźwig może być dostosowany do danego budynku bez konieczności generalnego remontu. 

Windy towarowe 

Oczywiście jak sama nazwa wskazuje windy towarowe nie są przeznaczone do transportu ludzi. Jednak nie zawsze ludzie mają zakaz poruszania się nimi. Niekiedy towary muszą być transportowane pod czujnym okiem wyznaczonych osób. Wszystko bowiem zależy od typu zamontowanej windy oraz jej wielkości. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dźwigów. Inaczej mówiąc, każdy tworzony jest pod zamówienie danego klienta. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie zawsze winda jest wpisana w plan budowy budynku. Z kolei istniejące już domy czy biurowce bardzo ciężko byłoby przebudować tak, aby zmieścić gotowy dźwig. A zatem produkcja niestandardowych wind nie jest niczym nadzwyczajnym. 

Producent wind towarowych 

Jednym z producentów wind na terenie naszego kraju jest Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych LIFT SERVICE S.A, której ofertę można zobaczyć pod adresem http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe. Firma ta cieszy się bardzo dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na bardzo wysoką jakość wytwarzanych wind. W ofercie znajdziemy różnego rodzaju dźwigi, które wykonywane są pod indywidualne zlecenie klienta. Dzięki temu można zamówić duże windy do przewożenia towarów i osób oraz małe dźwigi towarowe tzw. kuchenne, które często montowane są w domach i restauracjach. Trzeba również wspomnieć, że LIFT SERVICE S.A prowadzi także konserwację swoich produktów, a więc okresowe kontrole lub usuwanie ewentualnych awarii dokonywane jest pod czujnym okiem specjalistów.