22 stycznia 2022 Udostępnij

Czy warto uprać sofy po skończonym remoncie?

Czyszczenie sofy to czynność, która tradycyjnie wykonywana była przy pomocy ciepłej wody, suchej ścierki oraz szarego mydła. Dokładnie w ten sposób nasze babcie, a być może i mamy prały meble wypoczynkowe. Metoda ta ma bardzo duży plus – jest bezpieczna dla tkaniny. Niestety nie umożliwia ona dotarcia do głębokich warstw materiału.

Jeżeli chcesz zapewnić sobie najwyższy standard czystości w Twoim domu lub biurze, to możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, która oferuje czyszczenie sofy, kanap oraz innych mebli wypoczynkowych. Cała usługa realizowana jest w Twoim mieszkaniu. Pozwala to wyeliminować koszt, który byłby związany z przewozem mebli wielkogabarytowych.

Jak zrobić pranie sofy po remoncie?

Jeżeli interesuje Cię fachowe czyszczenie tapicerki meblowej, zapewne chcesz wiedzieć, w jaki sposób wygląda ta usługa. Specjalnie dla Ciebie sporządziliśmy opis procedury, która jest wykorzystywana podczas profesjonalnego prania. Czas, który musisz zarezerwować, zależny jest od tego, ile mebli chcesz przeznaczyć do prania. Oto kroki, które podejmuje pracownik:

  1. Przyjazd pod wskazany adres – odpowiednio wyszkolony pracownik przyjeżdża pod wskazany przez Ciebie adres wraz ze sprzętem, który będzie mu potrzebny do przeprowadzenia usługi. Nie musisz specjalnie przygotowywać pomieszczenia, wszystkim zajmie się pracownik. Twoim zadaniem jest wyłącznie wskazanie mu mebli, które chcesz wyprać.
  2. Rozpoznanie materiału oraz dobór strategii – specjalista przygląda się dokładnie tkaninie, rozpoznaje materiał oraz analizuje stopień zabrudzenia. Ma to na celu dobranie odpowiednich środków czystości, które zagwarantują najlepsze efekty jednocześnie bez ryzyka uszkodzenia materiału.
  3. Przygotowanie powierzchni – jeżeli zachodzi taka potrzeba, pracownik odsuwa meble od ściany. W niektórych przypadkach konieczne jest zabezpieczenie ścian, lub innych elementów przed ochlapaniem lub uszkodzeniem.
  4. Odkurzanie – proces prania chemicznego poprzedzony jest dokładnym odkurzaniem. Ma ono na celu usunięcie wszelkiego rodzaju suchych zanieczyszczeń. Zabrudzenia takie jak okruchy wydają się być niegroźne, mają jednak negatywny wpływ na tkaninę. Przez swoje ostre krawędzie znacznie przyspieszają proces przecierania się tkaniny. Regularne oraz dokładne odkurzanie pozwala skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia przetarć.
  5. Odplamianie – czasem na tapicerce występują uporczywe, zaschnięte plamy. Są one bardzo trudne do usunięcia. Do wybawienia ich wykorzystuje się specjalne odplamiacze, czyli środki o dużej skuteczności, które nanoszone są wyłącznie po powierzchni plamy. Pozwalają one na wybawienie większości uporczywych plam. Niektóre niestety pomimo tego zabiegu wciąż pozostaną widoczne.
  6. Zasadnicze pranie – ostatnim etapem jest rozprowadzenie wcześniej wybranego środka chemicznego po całej powierzchni tkaniny. Wnika on w głębokie warstwy materiały, gdzie rozpuszcza oraz ułatwia wybawienie zalegającego zbitego brudu. Następnie przy pomocy odkurzaczy ekstrakcyjnych brud oraz wilgoć zostają odessane.

Po całym procesie prania tkanina jest lekko wilgotna. Jeżeli chcesz skrócić czas schnięcia, możesz przeprowadzić fachowe pranie sofy lub kanap w okresie wiosenno-letnim. Wysokie temperatury pozwalają znacznie skrócić czas niezbędny do całkowitego wyschnięcia tkaniny. Możesz wynająć podwykonawcę. Jeśli szukasz firmy, która wykona pranie mebli na terenie dzielniczy Wola wpisz w wyszukiwarkę słowa: pranie sofy wola. Znajdziesz oferty firm, które szybko wykonają usługę.

Czyszczenie sofy dla naszego zdrowia

Drobnoustroje, które gnieżdżą się w naszych tkaninach użytkowych, są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Pomimo że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia, to wpływają one na nasze samopoczucie. Szczególnie dotkliwie przekonują się o tym alergicy. Dla nich ciągły kontakt z alergenem może być bardzo przykrym doświadczeniem. Z tego powodu należy regularnie zamawiać fachowe pranie sofy czy innych mebli wypoczynkowych, które mogą stać się siedliskiem dla niechcianych w naszym domu drobnoustrojów.

Jeżeli jesteś rodzicem, to masz świadomość, że dziecko wszystko poznaje przy pomocy każdego możliwego zmysłu. Oznacza to, że prędzej czy później drobnoustroje, które rozwijają się w tapicerce, znajdą się w ustach dziecka. Może to stanowić zagrożenie dla jego zdrowia. Rodzice zazwyczaj nie mają nawet chwili wolnego czasu, poświęcają się rodzinie, pracy zawodowej. Warto więc zamówić fachowe pranie sofy, aby zachować czystość w swoim mieszkaniu, a jednocześnie zaoszczędzić sporą ilość czasu i energii.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje biura, zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę reprezentatywną pełnią pomieszczenia służbowe. Pracownicy, którzy przychodzą na rozmowy kwalifikacyjne, są często bardzo wyczuleni na punkcie tego, jakie warunki pracy oferuje im pracodawca. Nie tylko oni ciągle obserwują pomieszczenia. Równie krytycznie podchodzą do tego klienci. Czyste meble wypoczynkowe są więc Twoją wizytówką. Mając kilkanaście różnych mebli ciężko utrzymać je w czystości samodzielnie, dlatego konieczna pokazuje się pomoc profesjonalnej firmy oferującej czyszczenie sofy, kanap oraz narożników.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)