25 stycznia 2021 Udostępnij

Konieczne w każdym warsztacie narzędzia ręczne

Specjalistyczne warsztaty nie będą idealnie funkcjonowały bez odpowiednio wykonanych narzędzi ręcznych, gwarantujących precyzyjne wykonywanie prac w szybkim tempie. Szczypce, narzędzia do obróbki, kombinerki, ściągacze, klucze nasadowe, śrubokręty, obcęgi, wkrętarki, łopaty – jest to tylko przykładowa część narzędzi ręcznych, w które powinien zainwestować każdy dobry warsztat.

Jakie narzędzia ręczne do warsztatu wybrać?

Poszukujący do swoich zakładów narzędzi właściciele warsztatów, wymagają przede wszystkim trwałości tych produktów, a także tego, aby były one w stanie zachowywać swoje właściwości przez długi okres trwania. Jest to niezwykle istotne i dotyczy zarówno narzędzi ręcznych do codziennego użytkowania, jak i tych, które są stosowane czasami. Trwałe narzędzia wewnętrzne, dostępne w naszym sklepie, wykazują wysoką odporność nawet na intensywne ich użytkowanie, a wszystko dzięki wykonaniu z wysokiej jakości stali. Oprócz tego są one bezpieczne dla użytkowników i wygodne podczas stosowania. Jakie jeszcze cechy charakterystyczne powinny posiadać perfekcyjne narzędzia ręczne do warsztatu?

Wyprofilowane części robocze

Dzięki wyprofilowanym częściom roboczym mamy zagwarantowaną maksymalną wygodę podczas wykonywania pracy, a także dostęp do miejsc trudno dostępnych. Ergonomiczne uchwyty – dzięki nim mamy zwiększoną wygodę użytkowania poszczególnych narzędzi. Wytrzymałe i trwałe materiały – najwyższej jakości materiały, z których wykonano narzędzia, gwarantują że te nie tracą swoich właściwości nawet w przypadku pracy na trudnym podłożu. Najczęściej produkty wykonywane są ze stali wysokostopowych oraz stali chromowo-wanadowej, czyli Cr-V.

Wszystkie wyżej wymienione cechy powinny być dla nas ważne podczas wybierania narzędzi ręcznych do naszego warsztatu. Oprócz tego zwróćmy jeszcze uwagę na, żeby wybrane przez nas produkty posiadały długi okres ważności, czyli co najmniej 5 lat.

Jak powinno wyglądać wyposażenie warsztatu? Trudno jest opisać wszystkie akcesoria, które powinien posiadać każdy profesjonalny warsztat. Da się jednak wymienić najistotniejsze narzędzia ręczne, które umożliwiają odpowiednią pracę w warsztacie.

Co powinien posiadać dobry warsztat?

Zestaw kluczy nasadowych

Klucze nasadowe są bardzo istotne. Gdy je kupujemy, zaopatrzmy się także w grzechotką, gwarantującą ułatwienie naszej pracy. Kluczowe są takie standardy kluczy nasadowych, jak te z kwadratami napędowymi ¼ cala, 3/8 cala czy ½ cala.

Zestaw kluczy płaskich

Klucze płaskie powinny posiadać wysokiej jakości narzędzia oraz odpowiednią liczbę produktów w zestawie.

Zestaw śrubokrętów

Śrubokręty są niezbędne w niemal każdym rodzaju pracy. Stanowią obowiązkowy element każdego warsztatu.

Kombinerki

Dzięki kombinerkom możliwe jest wykonywanie zadań, które wymagają mocnego chwytu oraz odpowiednio dużej siły fizycznej. Najbardziej poleca się kombinerki z hartowanymi indukcyjnie szczękami.

Młotek

Kluczowe jest zaopatrzenie się w co najmniej dwa młotki. Jeden o wadze 300-500 g, zaś drugi ok. 1-2 kg.

Wiertarka

W trakcie wybierania wiertarki, kluczowe jest zwrócenie uwagi na moc produktu. Najbardziej poleca się taką z zakresu 600-1000 W.

Wymienione przez nas powyżej narzędzia ręczne są podstawowymi elementami wyposażenia każdego szanującego się warsztatu. Oczywiście tego typu produktów jest znacznie więcej – zaznaczyliśmy jedynie najważniejsze z nich. W zależności od specyfiki pracowni oraz typów zazwyczaj wykonywanych w nich prac – należy podjąć decyzję, którego rodzaju urządzenia będą stanowiły podstawę danego miejsca. Wszystkie powyższe narzędzia znajdziesz w ofercie sklepu pod adresem https://narzedzia-esklep.pl/.

Oświetlenie warsztatu nie mniej istotne od narzędzi

W przypadku pracowni warsztatowych, bardzo ważną kwestię stanowi dbałość o najwyższej jakości oświetlenie. Stoi ono na równi obok wymienionych wcześniej podstawowych narzędzi ręcznych. Odpowiednio dobrane światło, które nie szkodzi oczom i zapewnia właściwą widoczność, pozwala wzrokowi nie męczyć się tak szybko jak w przypadku braku oświetlenia lub jego niewłaściwym dopasowaniu. Do najczęstszych typów oświetlenia w warsztatach należą lampy warsztatowe i latarki.

Jakie wyboru dokonać między tymi dwoma? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Lampy warsztatowe gwarantują stabilne źródło oświetlenia, a przy tym zapewniają komfort w czasie wykonywanej pracy. Latarki zaś są bardziej wygodne w użytkowaniu: łatwo przenosi się je z miejsca na miejsce, jeśli tylko zachodzi taka konieczność. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez nas produkty nie emitowały światła migoczącego, niestabilnego. Najwyższej jakości lampy powinny być wyposażone w jednej obudowie w kilka źródeł światła. Montuje się je przy suficie, co sprawia, że nie ma konieczności stosowania dodatkowego wspomagania. Z tego względu najbardziej sprawdzają się w tych sytuacjach, gdy wszystkie rodzaje prac wykonuje się wewnątrz warsztatu.