14 października 2019 Udostępnij

Drewniane panele ścienne 3D

Przez długi czas, najpopularniejszymi sposobami na dekorowanie ścian było malowanie, tapetowanie lub nakładanie kafelków. Obecnie bardzo modne staje się zastosowanie komponentów naturalnych takich jak konopie, wiklina lub skały mineralne. Coraz częściej wraca się również do drewna jako materiału wykończeniowego na ściany, ale w innej niż dawniej, uwspółcześnionej formie.

Powrót do natury jest trendy

W dzisiejszych czasach, wygląd zewnętrzny produktów powinien iść w parze z ich funkcjonalnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, stworzone zostały drewniane panele ścienne 3D. Drewno jest materiałem, który towarzyszy ludzkości od zarania dziejów i oby tak było jak najdłużej. Jest to surowiec, którego właściwości a co za tym idzie zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia jest imponujące.

Trójwymiarowe panele dekoracyjne

Ścienne panele drewniane 3D cechuje oryginalne wzornictwo. Trójwymiarowa tekstura wywołuje korzystny efekt wizualny, wnosząc do pomieszczenia ład i element łączności człowieka z naturą. W czasach dominacji tworzyw sztucznych, zwłaszcza w miastach, roślinne akcenty w pomieszczeniach wpływają korzystnie na umysły i organizmy ludzi, coraz bardziej odizolowanych od środowiska naturalnego. Panele wykonane z drewna są również świetnym izolatorem cieplnym. Ich umieszczenie na ścianie redukuje koszty związane z ogrzewaniem. Mają jeszcze jedną bardzo cenną właściwość. Chronią organizmy ludzi i zwierząt przed hałasem.

Wszechobecny hałas w biurze, w szkole, w domu

Hałas nie określa jedynie wysokiego natężenia dźwięków. Są to również wszystkie uciążliwe i dokuczliwe odgłosy, które mają negatywny wpływ na zdrowie oraz komfort psychiczny ludzi i zwierząt. Hałas to warkot kserokopiarki, sygnały telefonów, stukot obcasów i klawiszy komputerów w biurze typu “open space”. Odbijając się od ścian, dźwięki te tworzą nieprzyjemny szum pogłosowy, niekorzystnie wpływający na koncentrację i nastrój pracujących w biurze ludzi. Podobnie jest z uciążliwym sąsiadem za ścianą, który urządza regularnie domowe party, zwłaszcza w godzinach przeznaczonych na wypoczynek.

Norma pogłosowa

Hałas już dawno uznano za niezwykle negatywny czynnik, wpływający na kondycję organizmów żywych. Podnosi on poziom stresu i wywołuje permanentne przemęczenie. Od stycznia 2018 roku, wprowadzono normę pogłosową PN-B-02151-4:2015-06, będącą wskaźnikiem dla projektantów pomieszczeń i wykonawców. Od tamtej pory, pomieszczenia muszą być tak dostosowane aby rezonans zarówno wewnętrznych jak i przychodzących z zewnątrz dźwięków, nie przekraczał określonej normy. Co jednak z pomieszczeniami wcześniej wybudowanymi?

Drewniane panele ścienne 3D jako ekrany akustyczne

Przykładem modułów ściennych, realizujących spełnienie normy akustycznej, są panele EHØ. Hybrydowa struktura drewnianego urzeźbienia paneli to nie tylko uroczy design. Estetyczne i oryginalne ukształtowanie powierzchni paneli EHØ 3D, ma właściwości dyfuzora i absorbera dźwięków. Oznacza to, że panele bardzo dobrze rozpraszają i pochłaniają pogłosy wewnątrz oraz izolują pomieszczenie od odgłosów dochodzących z zewnątrz.

Aby spełniać swoje funkcje ochronne i ozdobne, trójwymiarowe panele drewniane nie muszą zapełniać całej ściany. Świetnie się prezentują na określonej jej części, tworząc atrakcyjnie wyglądający ekran akustyczny.

Więcej na muteboards.pl

Komentarze (0)