9 kwietnia 2017 Udostępnij

Jak i gdzie kupować materiały budowlane

Podstawa udanych zakupów to dobrze przygotowana lista. Najpierw warto sobie spisać zakres czekających prac i potem można dobrać odpowiednio produkty. W ten sposób uniknąć można sytuacji, w której towar nie będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Kupujemy wyroby, które będziemy mieli z pewną nadwyżką. Momenty, kiedy okazuje się, że zapasy farby, której użyliśmy już się wyczerpały i ściany czeka malowanie innym odcieniem nie będą przyjemne.

Super, hiper…

Gdzie więc można udać się z tym spisem produktów, które trzeba kupić? Pierwsza myśl to oczywiście odwiedziny marketów budowlanych znanych z reklam telewizyjnych i plakatów. Kuszą one hasłami o szerokim asortymencie i niewiarygodnie niskich cenach. Na pewno ich wielką zaletą jest to, że mamy dostępne różne artykuły w jednym miejscu.

Wszystko jest poukładane i przemyślane w taki sposób, by klient dostał potrzebne mu produkty. Dlatego obok farby znajdziemy wszystkie akcesoria, które są nam potrzebne do tego, by malować, folie, pędzle, wałki. Markety mają także szeroki zakresie usług, będzie można między innymi liczyć na porady architekta czy dekoratora wnętrz. Można również zamówić dostarczenie produktów z wniesieniem.

Tuż za rogiem

Hurtownie lokalne – tutaj najczęściej na zakupy decydują się wykonawcy, którzy będą chcieli korzystać z fachowych materiałów. Co będzie przyciągać klienta do firmy? Można postawić na programy lojalnościowe, indywidualne podejście, budowa długofalowych relacji z klientem, wyspecjalizowane produkty. Atrakcyjne mogą być również ceny towarów. Na ostateczny kształt wpływ mają także relacja handlowca z producentem wyrobów budowlanych.

Tanie materiały budowlane

Jeśli taka współpraca będzie owocna i bazuje na solidnych partnerskich zasadach hurtownik będzie w stanie uzyskać od producenta rabaty, które w konsekwencji będą miały przełożenie na niższe ceny dla klienta indywidualnego. Co więcej kontakt między obiema stronami wpływa na sprawność reakcji na pytanie czy bieżące zapotrzebowanie.

Tak to robią najwięksi

Warto się zastanowić czy duże firmy również w taki sam sposób kupują. Tutaj jak się okazuje proces jest dużo bardziej skomplikowany. Wielkie przedsiębiorstwa, a więc deweloperzy budujący osiedla najczęściej same nie będą uczestniczyć w budowie. Do tego szuka się fachowców, wykonawców, podwykonawców, których kompetencje będą dodatkowo weryfikowane. W ten sposób dzięki procedurom jakie istnieją inwestor będzie miał pewność, że zatrudnia ludzi, którzy znają się na rzeczy, maksymalnie usprawnią pracę.

Chodzi tutaj nie tylko o dobre wykonywanie czynności, ale także o profesjonalne organizowanie całego zaplecza. Dojdzie w ten sposób do mijania kosztów pośrednich przy kupowaniu materiałów. Korzystając z usług hurtowników, którzy będą produkty dostarczać od producenta wykonawca będzie otrzymywał wszystkie materiały w jednym miejscu oraz o jednym czasie. Dodatkowo rozwiązanie to pozwoli nam również wykluczyć koszty magazynowania, co dalej obniża cenę dla odbiorców.

Oczywiście na uwagę będą zasługiwać również sklepy internetowe, które w dużym stopniu zmieniły rynek i ułatwiły wybór materiałów budowlanych. Wirtualne zakupy można będzie obecnie robić w dużych supermarketach, jak i w mniejszych, lokalnych hurtowniach. Dzięki oferowanym aplikacjom mobilnym, zyskujemy możliwość szybkiego dostępu do sklepu oraz dokupienia potrzebnych towarów. A w tym tkwi sedno, aby szybko i sprawnie dostarczyć dobry produkt na budowę.

Komentarze (0)