3 listopada 2020 Udostępnij

Niski odpływ liniowy, odpływ liniowy z niskim syfonen

Znajdź idealny odpływ liniowy dla swojej łazienki. Poniżej przedstawiamy kilka kwestii, które warto rozważyć przed zakupem.

Wybierz lokalizację i rozmiar

Możesz umieścić swój odpływ liniowy przy ścianie lub na wolnej przestrzeni. Zalecamy instalację ścienną, która jest jednostronnie nachylona, co oznacza mniej cięcia płytek, czyste linie i dużą wydajność odpływu. Rozróżniamy dwie opcje:

 • Instalacja ścienna
 • Instalacja wolnostojąca na podłodze

Ustalenie rodzaju podłogi

Istnieją specjalne modele dla różnych typów podłóg. Należy również pamiętać, że w projekcie remontowym może być potrzebny odpływ o małej głębokości zabudowy.

 • Płytki ceramiczne (7 - 18 mm)
 • Kamień naturalny (18 - 28 mm)
 • Cienka podłoga (3 - 13 mm)
 • Winyl (1 - 5 mm)

Wybierz wykończenie kraty

Znajdź ruszt, który najlepiej pasuje do wyglądu Twojej łazienki. Możesz wybrać spośród szerokiej gamy materiałów i wzorów.

 • Ruszty ze stali nierdzewnej
 • Ruszty płytkowe
 • Ruszty szklane
 • Specjalne wykończenia (np. czarne)

Zalety prysznica typu walk-in

Coraz większą popularnością cieszą się prysznice bez barier i coraz częściej stosowane w nowoczesnej łazience. Te popularne prysznice są najczęściej montowane w połączeniu z odpływem liniowym, który oferuje kilka korzyści, takich jak łatwe czyszczenie, stosowanie płytek wielkoformatowych i jednokierunkowe nachylenie w kierunku odpływu.

Coraz więcej osób preferuje prysznic typu walk-in zamiast tradycyjnego brodzika. Prysznic bez barier wymaga mniej konserwacji, jest bezpieczniejszy i bardziej estetyczny.

Dlaczego warto wybrać drenaż liniowy?

W przeciwieństwie do tradycyjnego odpływu liniowego, który wymaga czterostronnego spadku i ma zastosowanie tylko w przypadku małych płytek, odpływ liniowy, jeśli jest umieszczony przy ścianie, wymaga tylko jednostronnego spadku i może być stosowany z płytkami wielkoformatowymi. Dzięki wynalezieniu odpływu liniowego masz maksymalną swobodę w projektowaniu swojej łazienki bez barier. System odpływów może być montowany na różne sposoby - dowiedz się, jaki jest najlepszy odpływ liniowy dla Twojego projektu.

Korzyści płynące z liniowego odpływu liniowego

 • Wygląd - Odpływy liniowe mają elegancki i smukły wygląd, subtelnie przyciągają wzrok, pasują do wielu różnych podłóg prysznicowych.
 • Konserwacja - Odpływy liniowe oferują łatwą konserwację i wydajne odprowadzanie wody. Kto nie lubi łatwych do czyszczenia odpływów liniowych?
 • Elastyczność - Odpływy liniowe można umieścić prawie wszędzie w łazience bez barier. Daje Ci to elastyczność w tworzeniu idealnego układu łazienki. 

Przyszłościowa łazienka dla pokoleń

W porównaniu z tradycyjnymi brodzikami i odpływami, odpływy liniowe są znacznie bezpieczniejsze, ponieważ usuwają przeszkody. Bezbarierowy prysznic typu walk-in znajduje się na tym samym poziomie co podłoga w łazience. W ten sposób powstaje przyjazna dla osób na wózkach inwalidzkich i seniorów łazienka, z której można korzystać przez wiele pokoleń.

Stwórz więcej przestrzeni

Łatwo stworzysz więcej przestrzeni w łazience, usuwając wszystkie progi i pozwalając, aby płytki podłogowe w łazience pozostawały pod prysznicem. Prysznic bez barier zaczyna się od liniowego odpływu liniowego.

Łatwa hydroizolacja

Bez względu na to, czy jest to remont czy nowy projekt budowlany, hydroizolacja jest konieczna dla każdego rodzaju łazienki lub strefy mokrej. Dzięki temu wyeliminowane zostają nieszczelności wynikające z wadliwego montażu, spowodowanego niekorzystnymi warunkami.

Łatwa instalacja

Odpływy liniowe są dostarczane jako kompletny zestaw i mają tylko kilka części, co umożliwia szybką i łatwą instalację. Dzięki obszernym instrukcjom montażu i filmom wideo montaż odpływu trwa zaledwie kilka sekund.

Szukasz solidnego niskiego odpływu liniowego? Sprawdź więcej na https://modnalazienka.pl/odplyw-liniowy-classic-100-cm-niski-syfon-52-mm-28916 >>