6 marca 2019 Udostępnij

Naturalne materiały wykończeniowe

Po wielu latach dominacji tworzyw sztucznych, w celu aranżacji lokali biurowych lub mieszkań, wielu projektantów wnętrz sięga po minerały, konopie, wiklinę, bambus i inne drewno. Poliuretanowe powierzchnie ścienne ustępują obecnie wykończeniom roślinnym lub mineralnym. Czy to jedynie moda lub narzucony trend czy dojrzałość ekologiczna współczesnego człowieka?

Panele ścienne z surowców naturalnych

Panele wykonane z surowców naturalnych, są coraz częściej stosowanym elementem wyposażenia przyjaznych i przytulnych pomieszczeń. Nie licząc cegieł i kamieni, jednym z ulubionych materiałów do wykończeń ścian jest drewno. Powstające z niego panele, cechuje niepowtarzalna faktura, nadająca płaszczyznom ścian wyjątkowego i ponadczasowego charakteru.

Drewno jako ważny czynnik rozwoju homo sapiens

Drewno towarzyszy ewolucji ludzkiej istoty od samego początku a jego obecność we wszystkich dziedzinach życia była warunkiem przetrwania. Jako źródła energii używano go do ogrzewania i oświetlania schronień oraz przyrządzania posiłków. Między innymi z drewna powstawały narzędzia rolnicze i broń myśliwska, umożliwiająca zdobywanie pożywienia. Drewno było również jednym z podstawowych budulców do wznoszenia grodów domostw i mostów. Wszystko dzięki jego szczególnym właściwościom.

Wykonane z drewna elementy konstrukcyjne, są bardzo odporne na wpływy czynników zewnętrznych ze względu na dobre przenoszenie działających na nie sił. Drewniane wyroby są również wytrzymałe na szeroki zakres zmian temperatury i ciśnienia. Mają wysoki współczynnik izolacji cieplnej oraz akustycznej co sprawia, że drewno jest idealnym materiałem do produkcji naściennych paneli.

Panele dekoracyjne wykonane z drewna

Dekoracyjne panele drewniane, cechuje oryginalne wzornictwo oraz wielofunkcjonalność. Szczególnie warianty trójwymiarowe, wzbogacają wystrój pomieszczenia unikalną teksturą, oraz wkomponowują się zarówno w klasyczne jak i współczesne wnętrza. Fizyczne właściwości surowca sprawiają, że wykonane z drewna panele o strukturze 3D, pełnią również inną bardzo pożyteczną rolę.

Dekoracyjne panele z drewna- ochrona akustyczna

Poza faktem, że zamocowanie drewnianych paneli na ścianach, wnosi do pomieszczeń ład i porządek, spełniają one również rolę profesjonalnych płyt akustycznych, jakie montuje się w teatrach lub salach koncertowych. Bardzo dobrze sprawdzają się w szkołach oraz w dużych przestrzeniach pomieszczeń biurowych typu open space. Stosuje się je również w mieszkaniach prywatnych oraz salonach odnowy biologicznej lub przytulnych restauracjach.

Wszędzie tam, gdzie chce się stworzyć atmosferę relaksacji i skupienia, a warunki zewnętrzne lub wewnętrzne to uniemożliwiają, warto zamontować dekoracyjne panele drewniane 3D. Ich przemyślana faktura, nie tylko izoluje pomieszczenie od hałasów z zewnątrz, ale neutralizuje również efekt rezonansu dźwięków w jego wnętrzu. Hałas maszyn biurowych, rozmów lub innych przeszkadzających szumów jest pochłaniany przez trójwymiarową strukturę drewnianych modułów ściennych.

Komentarze (0)