21 października 2021 Udostępnij

Najważniejsze właściwości drewna konstrukcyjnego KVH

Drewno konstrukcyjne KVH jest bardzo popularnym materiałem budowlanym, ponieważ nie posiada rdzenia, co ogranicza jego pękanie podczas obróbki. Nie ma również żadnych problemów, aby materiał wykorzystać w trudnych warunkach, co sprawia, że jest bardzo wszechstronny.

Właściwości, które sprawiają, że drewno konstrukcyjne KVH jest najlepsze

Nie dość, że drewno konstrukcyjne KVH nie posiada rdzenia generującego problem z pękaniem, jest także bardzo dobre pod względem jakości, czego potwierdzeniem są certyfikaty CE, które ten materiał otrzymuje, zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży. O certyfikat CE musi ubiegać się każdy producent drewna konstrukcyjne KVH, poprzez spełnianie restrykcyjnym norm obróbki i przechowywania.

Dzięki temu, że kupisz drewno konstrukcyjne KVH oznaczone certyfikatem CE, masz pewność, że będzie bezpieczne w użytkowaniu i będzie odznaczało się najwyższą jakością. Warto również dodać, że materiał charakteryzuje się bardzo niską wilgotnością, dlatego proces suszenia nie jest skomplikowany i nie powoduje utraty stabilności wymiarowej. Tego problemu również nie ma, gdy zamontujesz belki w konstrukcji domu.

Drewno konstrukcyjne KVH jest również niesamowite, ponieważ dzięki swojej strukturze, nie zagnieżdżają się w nim grzyby, pleśnie oraz insekty. Dodatkowo, pewność, że tak będzie uzyskuje się poprzez suszenie komorowe, pozwalające na wypracowanie właściwości ognioodpornych tego materiału.

Kontrolowane metody produkcji, właściwa obróbka oraz przechowywanie sprawiają, że Klient kupujący drewno konstrukcyjne KVH, może czerpać z wszystkich właściwości tego naturalnego surowca.

Gdzie możesz wykorzystać drewno konstrukcyjne KVH?

Ze względu na niesamowite właściwości, jakie posiada drewno KVH, ma ono szerokie zastosowanie w celach konstrukcyjnych. Wykonać można z niego belki, miecze, jętki, krokwie, belki do suchej zabudowy, łaty i kontrłaty, konstrukcje ścian, stropów, więźb dachowych, legary pod deski tarasowe i podłogowe. Ponadto, z drewna konstrukcyjnego KVH mogą powstać altany, antresole, pergole, regały, ławki, ramy w budownictwie szkieletowym czy inne elementy konstrukcyjne, w których ważna jest stabilność wymiarowa.

Dlaczego drewno konstrukcyjne KVH to najlepszy materiał?

Wytrzymałość na uszkodzenia, stabilność wymiarowa, niska wilgotność, odporność ogniowa to cechy, które sprawiają, że drewno konstrukcyjne KVH jest jednym z najlepszych materiałów budowlanych, z jakich możesz stworzyć dom oraz wiele innych konstrukcji.

Artykuł przygotowany przez specjalistę z Best Timber Polska.

Komentarze (0)