6 marca 2019 Udostępnij

Panele dekoracyjne wykonane z drewna - trend natura

Po kilkudziesięciu latach dominacji tworzyw sztucznych w aranżacjach pomieszczeń, nadchodzi zwrot do zagospodarowywania przestrzeni mieszkalnych lub biur, przy użyciu materiałów pochodzących z natury. Najbardziej innowacyjni producenci, sięgają po drewno, len lub wiklinę oraz inne tego typu surowce.

Obecność w mieszkaniach lub w gmachach publicznych, drewnianych lub wykonanych z włókien roślinnych elementów wystroju, wpływa korzystnie nie tylko na zdrowie ale i komfort psychiczny przebywających w tych pomieszczeniach osób. Jednym z przykładów na funkcjonalny i przyjazny środowisku oraz organizmom żywym produkt, są dekoracyjne panele drewniane.

Drewno od zawsze z człowiekiem

Drewno jest materiałem towarzyszącym ludzkości od zarania dziejów. Jego zastosowanie i właściwości są imponujące. Jako paliwo, służyło ludziom przez wieki do ogrzewania i przyrządzania posiłków. Jako budulec - do wznoszenia domów oraz wytwarzania narzędzi codziennego użytku. To materiał łatwy w obróbce, odporny na ściskanie i zgniatanie. Elementy drewniane dobrze przenoszą działające na nie siły, oraz doskonale dostosowują się do zmian temperatury i ciśnienia. Dzięki izolacyjnym i wygłuszającym właściwościom, surowiec ten jest doskonałym tworzywem na ścienne panele dekoracyjne.

Trójwymiarowe panele drewniane

Trójwymiarowe panele dekoracyjne z drewna, można nakładać zarówno na ściany jak i sufity. Naturalna struktura słojów w połączeniu z geometryczną aranżacją wyżłobień, powoduje wrażenie dynamicznego falowania ich powierzchni. Drewno korzystnie komponuje się z innymi materiałami, nadając pomieszczeniom ponadczasowy wymiar i szlachetną aurę.

Widok charakterystycznie ukształtowanych drewnianych płyt, powoduje uczucie przytulności i ciepła. Estetyczna - regularna choć nie symetryczna forma trójwymiarowych wzorów, wnosi do pomieszczenia ład i bezpieczeństwo. Poza walorami dekoracyjnymi oraz izolacyjnymi, panele wykonane z drewna mają jeszcze jedną istotną zaletę. Zawieszone na ścianie lub suficie, pełnią funkcję ekranów akustycznych.

Akustyczne właściwości drewnianych paneli

Trójwymiarowa faktura powierzchni paneli powoduje, że wykazują one właściwości izolujące hałas, podobne do tych jakie mają płyty zainstalowane na ścianach sal konferencyjnych, kinowych lub teatralnych. Umieszczone choćby na pewnym odcinku ściany, znacznie redukują poziom hałasu wewnątrz pomieszczenia oraz blokują przebijanie się niepożądanych dźwięków do sąsiadujących lokali.

Dzięki instalacji dekoracyjnych paneli z drewna, pracownicy biura, uczniowie szkół lub mieszkańcy bloków, mogą przebywać w środowisku znacznie bardziej przyjaznym. Panele mogą w dużym stopniu zredukować natężenie decybeli, które wywołuje niekorzystne skutki zdrowotne oraz wpływa negatywnie na samopoczucie osób przebywających w środku. Poza funkcją dekoracyjną zadaniem paneli 3D jest stworzyć miejsce pracy, nauki lub wypoczynku, sprzyjające koncentracji oraz rozluźnieniu.

Komentarze (0)