24 lutego 2021 Udostępnij

Nowoczesne metody ocieplania budynków mieszkalnych

​Odpowiednia termoizolacja to gwarancja zatrzymania ciepła w domu. Proces ocieplenia konstrukcji budowlanej nie powinien być odkładany na później, ponieważ brak dobrej warstwy izolacyjnej przekłada się na zdecydowanie wyższe koszty ogrzewania. Aby ocieplanie domu było szybkie i proste, warto postawić na nowoczesne rozwiązanie, na przykład ocieplanie pianką poliuretanową metodą natryskową. Na czym polega fenomen tego sposobu i dlaczego to się opłaca?

Brak mostków termicznych i doskonała termoizolacja

Pianka poliuretanowa jest polecana przez specjalistów jako najlepszy materiał do ocieplania domów i innych konstrukcji budowlanych. Wszystko dlatego, że pianka PUR świetnie sprawdza się w praktycznie każdych warunkach. Jest to materiał, który idealnie przylega do właściwie każdej nawierzchni i nie przesuwa się wraz z upływem czasu. Pianka PUR układana metodą natryskową tworzy idealnie szczelną powierzchnię. Brak łączeń sprawia, że nie trzeba martwić się o wolne przestrzenie. Dzięki temu w warstwie ociepleniowej z piany poliuretanowej nie powstają mostki termiczne i ciepło nie wydostaje się na zewnątrz. 

Ten nowoczesny materiał idealnie sprawdza się w każdych warunkach. Pianka poliuretanowa do ocieplania domów jest odporna na wilgoć. Nie rozwijają się na niej pleśni i grzyby, dzięki czemu ten produkt nie traci swojej idealnej struktury oraz właściwości chroniących przed utratą ciepła i dostawaniem się wilgoci z zewnątrz. Ocieplanie domu pianką PUR to inwestycja na długie lata, która naprawdę się opłaca i w dodatku bardzo szybko zwraca. Dobrze ocieplony dom wymaga zdecydowanie niższych nakładów na ogrzewanie.

Profesjonalne i szybkie ocieplanie domów pianką PUR

Dużą zaletą wykorzystywania pianki poliuretanowej do ocieplania domów i innych konstrukcji budowlanych, jest czas układania takiej warstwy. W przeciwieństwie do styropianu czy wełny mineralnej nakładanie piany PUR metodą natryskową zajmuje bardzo mało czasu. Ocieplenie strychu w domu jednorodzinnym o standardowych wymiarach zazwyczaj zajmuje profesjonalnym firmom około jednego dnia roboczego. Pianka poliuretanowa bardzo szybko zastyga i nabiera odpowiedniej twardości – dzięki temu nie trzeba obawiać się opóźnień innych prac na budowie. 

Ocieplanie domu pianką poliuretanową to rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Nie tylko wpływa na niższe zużycie paliwa do ogrzewania domu, ale także nie tworzy śmieci i odpadów. Podczas nakładania pianki poliuretanowej nie powstają żadne ścinki ani inne śmieci, ponieważ całość nakłada się metodą natryskową bezpośrednio na podłoże. To rozwiązanie jest więc nie tylko bardzo wydajne i opłacalne, ale również niezwykle wygodne i szybkie w wykonaniu.

Artykuł partnera