11 marca 2017 Udostępnij

Ile kosztuje remont łazienki?

Gdy ktoś staje przed koniecznością wykończenia czy remontu mieszkania zadaje sobie pytanie ile kosztuje remont łazienki. Koszt remontu tego pomieszczenia będzie zależeć od wielu różnych czynników. Pytanie czy trzeba będzie zmieniać płytki, co z sanitariatami.

Jeśli będzie można zrezygnować z części prac będzie można rzeczywiście sporo zaoszczędzić. Nasza kalkulacja odnosić się będzie do łazienki, która ma 7 metrów kwadratowych i ściany o powierzchni 23 m2.

Remont łazienki w bloku i domu - zaczynamy od projektu

Jeśli chcemy przystąpić do remontu łazienki powinniśmy mieć wszystkie szczegóły dobrze przemyślane. Jeszcze nim rozpoczniemy kosztorysowanie warto będzie sobie rozrysować pomieszczenie i zastanowić się jakie elementy mają być tam umieszczone. Dobra koncepcja sprawi, że unikniemy późniejszych rozczarowań jak wąskie przejście czy kilka brakujących centymetrów na pralkę.

Jeśli ktoś nie jest w stanie sam wykonać planowania albo też nie ma dobrych pomysłów warto będzie pomyśleć o usługach projektanta wnętrz. Koszt tej usługi będzie na poziomie kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. Jeśli mamy przewidziane środki na taki wydatek to na pewno warto będzie je ponieść. Dobry projektant posiada stosowne doświadczenie i będzie w stanie nam wiele ciekawych rzeczy podpowiedzieć.

Alternatywą dla projektanta może być także korzystanie z portali, które poświęcone są aranżacji wnętrz. Warto przeczytać fora tematyczne, porady ekspertów. Istnieje również możliwość pobrania bezpłatnych aplikacji projektowych, które udostępniają producenci.

Remont łazienki

Koszt remontu łazienki – przygotowania

Na początek będą oczywiście przygotowania, usuwanie starych elementów, co już będzie generowało pewne koszty. Najczęściej kilkaset złotych należy przeznaczyć na skucie starych płytek i usunięcie starych sanitariatów. W tym momencie na pewno trzeba się zastanowić czy konieczna będzie wymiana hydrauliki i instalacji elektrycznej. Ceny takich prac są zróżnicowane, ale jeśli będzie trzeba je wykonać na pewno cena całego remontu wzrośnie.

Koszt remontu łazienki a układanie płytek i malowanie

W łazience przede wszystkim w grę wchodzą płytki, a więc na koszty wpływa koszt ich położenia. Oczywiście wiele zależy między innymi od tego w jakim regionie kraju będzie się płytki układać, jaki będą miały rozmiar, czy będą to specjalne rozwiązania wzorzyste. Można przy zwykłych płytkach powiedzieć, że średnio będzie to 50 złotych za metr. Ale już przy wzorach skomplikowanych może być to dwa razy więcej. Do malowania zostanie nam najczęściej sufit i tutaj trzeba się liczyć z kosztem kilkunastu złotych za metr.

Więcej o tej usłudze znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje remont łazienki - urządzenia sanitarne

Biały montaż będzie związany z przygotowaniem urządzeń sanitarnych. Ich koszt wpływa znacząco na koszty remontu łazienki. Wśród tych elementów, które będziemy montować jest sporo części. Można mówić o wannie kosztujących kilkaset złotych bądź też brodziku, który będzie tańszy, ale do niego konieczny jeszcze będzie panel prysznicowy, który ogólny koszt znacząco podniesie.

Oprócz tego toaleta, tutaj jeśli postawimy na miskę podwieszaną z odpływem zabudowanym będzie trzeba się liczyć z kosztem sięgającym nawet 1000 złotych a więc ten wydatek będzie rzeczywiście znaczący. Na uwagę zasługuje jeszcze montaż umywalki, będzie się również wprowadzać do takiego wnętrza bidet. Wszystkie te urządzenia są kosztowne, dodatkowo trzeba się również liczyć z tym, że będziemy musieli ponieść koszt związany z montażem każdego takiego elementu, co podniesie koszt remontu.

Komentarze (0)