15 kwietnia 2017 Udostępnij

Ranking marketów budowlanych - w którym jest największy wybór produktów?

Odwiedzając markety budowlane zależy nam już nie tylko na dobrej cenie, ale również na bardzo dobrej jakości i dużym wyborze produktów. Chcemy mieć do wyboru jak najwięcej różnych propozycji i jednocześnie liczymy na różne opcje zakupu w jednym miejscu. Aby ułatwić wybór najlepszego marketu wybraliśmy kilka firm, które tutaj chcemy Wam zaprezentować.

To nasz ranking takich sklepów, które są najlepiej wyposażone. Polskie markety budowlane są mocno zróżnicowane, niektóre bardzo szeroki asortyment produktów, w innych wybór będzie ograniczony. Najczęściej markety specjalizują się w kilku różnych kategoriach produktowych, które ograniczają liczbę produktów w pozostałych.

Miejsce I – Castorama

Według klientów obecnie najlepiej wyposażone są sklep Castoramy. Tam właśnie znajdziemy wszystkie produkty, które są konieczne do wykonania remontu, wyposażenia mieszkania, ogrodu czy też do rozpoczęcia prac budowlanych. W tym sklepie znajdziemy fachową obsługę, z pomocą której dokonamy dobrego wyboru, który będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Miejsce II - Polskie Składy Budowlane

Jako drugie miejsce klienci wymieniają sklep PSB. Jest tam przede wszystkim bardzo szeroki wybór różnych produktów wykończeniowych. Obecnie będziemy mogli w tych sklepach skutecznie zamówić produkty z każdego dostępnego katalogów. Można powiedzieć, że miejsce II zostało przyznane dlatego, że niektórych produktów bezpośrednio będzie brakować w sklepie.

Miejsce III – OBI

Kolejne miejsce na tej liście ma sklep OBI, który specjalizuje się w materiałach wykończeniowych. W sieci tych sklepów bez większych problemów wybierzemy dla siebie odpowiednie akcesoria, które służyć będą wyposażeniu mieszkań i ogrodów. Jednak oferta materiałów budowlanych i remontowych jest tutaj dość mocno ograniczona.

Akcesoria i materiały budowlane

Miejsce IV – Praktiker

Według klientów dobrze wyposażone są obecnie również markety Praktiker. Tam znajdziemy narzędzia i akcesoria do remontu a także budowy. Wybór tego typu produktów jest obecnie naprawdę bardzo duży. Jednak oferta akcesoriów gospodarczych i produktów wypoczynkowych będzie tutaj dużo słabsza niż w innych sklepach.

Miejsce V - NOMI

Gorzej będzie wyglądać oferta sklepów NOMI, gdzie przede wszystkim brakuje dużego wyboru materiałów budowlanych i wykończeniowych. Na uwagę jednak będzie tutaj zasługiwać dział ogród, gdzie produktów jest wiele, wystrój wnętrz także wygląda całkiem dobrze. Oferta produktów z tych kategorii jest naprawdę bardzo duża.

Miejsce VI - Leroy Merlin

Szóste miejsce przypadło dla sklepu Leroy Merlin. Oferta tych marketów jest jednak znacznie uboższa niż wszystkich wcześniej wymienionych sklepów. Na pewno na plus dla tego sklepu będzie można zaliczyć to, że dobrze wygląda oferta związana z wykończeniem, wyposażaniem i dekoracją. Na uwagę zasługuje także profesjonalna i pomocna oferta pracowników

Miejsce VII - Brico Marche

Miejsce ostatnie jest dla sklepu Brico Marche. Ta francuska sieć posiada wprawdzie bardzo wiele działów, ale asortyment jest dość ograniczony i dlatego nie będzie w związku z tym takich możliwości znalezienia interesujących produktów. Sklep na tą chwilę przez kupujących jest oceniany na tą chwilę najgorzej ze wszystkich sklepów, które były brane pod uwagę w przedstawianym rankingu.