12 maja 2017 Udostępnij

Ranking marketów budowlanych - który posiada najwięcej sklepów?

Duża liczba marketów budowlanych sprawia, że są one łatwiej dostępne, a problem transportu dzięki temu nie jest już zauważalny. Jeśli chodzi o polskie sklepy można zauważyć, że jest spora dysproporcja, jeśli chodzi o ich liczebność. Aktualną sytuację pokaże poniższy ranking.

PSB

Na pierwszym miejscu będą Polskie Składy Budowlane, które mają około 420 niewielkich składów i 120 sklepów. PSB Mrowka. Tak duża ilość składów i sklepów sprawia, że praktycznie każdy będzie mógł je znaleźć blisko własnego domu, by zrobić zakupy. Wysoka jakość proponowanych produktów i dobre ceny sprawiają, że ten sklep jest dobrze oceniany przez konsumentów.

Castorama

Drugie miejsce zajmować będzie Castorama, która według analizy posiada obecnie około 120 sklepów. Obecnie marka ta nie jest już kojarzona wyłącznie z dużymi, ale coraz częściej także ze średnimi miastami.

Brico Marche

Trzecie miejsce ma sklep Brico Marche, który liczy sobie 70 sklepów w różnych zakątkach naszego kraju. Jest to liczba jednak zdecydowanie niższą niż Castorama.

Asortyment sklepów budowlanych

Leroy Merlin

Jeszcze niżej, poza podium znajduje się znana w naszym kraju marka Leroy Merlin, która według obecnie podawanych informacji posiada poniżej 50 sklepów w naszym kraju.

NOMI

Kolejne miejsce to NOMI. Obecnie jak podają nam oficjalne dane mamy 36 sklepów tej marki, które znajdują się w większych miastach w naszym kraju.

OBI

Przedostatnia pozycja jest dla sklepów OBI. Obecnie ich liczba jest powyżej 30. Warto jednak pamiętać, że akurat ta marka jest taką, która dobrze się rozwija i ilość otwieranych sklepów zaczyna rzeczywiście rosnąć.

Praktiker

Pozycja ostatnia jest dla marketów Praktiker. Według danych jakie dostajemy ze strony tego właśnie marketu obecnie na terenie całego kraju jest nieco ponad 20 sklepów Praktiker. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, że akurat ten sklep został dość mocno rozbudowany w formie internetowej i tam radzi sobie naprawdę świetnie. Z miesiąca na miesiąc okazuje się bowiem, że internetowy sklep Praktiker sprzedaje coraz więcej różnorakich produktów.

Widać więc wyraźnie, że dysproporcja miedzy tymi różnymi sklepami w naszym kraju jest spora.

Komentarze (0)